Hymenoplastyka
Zabiegi ginekologii estetycznej
Przynależność do niektórych wyznań wiąże się z koniecznością obecności nieprzerwanej błony dziewiczej u kobiety wychodzącej za mąż. Nieregularny kształt błony lub nawet przypadkowe przebicie w trakcie intensywnych ćwiczeń może powodować brak krwawienia podczas pierwszego stosunku z mężczyzną. Choć ciało kobiety to nie maszyna i nie zawsze krwawienie spowodowane przebiciem błony musi występować, to wiele wyznań nie przyjmuje takiej opcji pod uwagę. Z tego też powodu istnieje możliwość wykonania hymenoplastyki czyli odtworzenia błony dziewiczej. Zabieg ten wykonuje się również u ofiar gwałtów, które przed tą sytuacją były dziewicami. Hymenoplastyka jest operacją pokierowaną głównie zdrowiem psychicznym kobiet stawianych przed trudnymi sytuacjami w życiu.
Jak wygląda hymenoplastyka?
Krótki, około dwudziestominutowy zabieg hymenoplastki wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i polega na naciągnięciu błony oraz zszycia jej do ścianki pochwy wchłanialną nicią. Nie jest on skomplikowany, lecz może zapewnić ogromny komfort psychiczny pacjentek decydujących się na niego.
Czas rekonwalescencji wynosi około 5-6 tygodni do momentu całkowitego wygojenia się miejsca szycia. W tym czasie zaleca się wstrzemięźliwość seksualną oraz oszczędny tryb życia.
Przygotowanie do zabiegu
- Zgłoszenie się do kliniki planowanego dnia na około 40 minut przed planowanym rozpoczęciem zabiegu NA CZCZO, a jeśli zabieg wykonywany jest po południu – CO NAJMNIEJ 6 GODZIN BEZ JEDZENIA I PICIA (nie dotyczy zabiegów w znieczuleniu miejscowym).
- Należy ogolić miejsce zabiegu.
- Na 7 dni należy odstawić leki rozrzedzające krew (acard, polocard, polopiryna, aspiryna itp.).
- Na max 7 dni przed badaniem należy wykonać pakiet badań diagnostycznych takich jak:
- wynik grupy krwi i czynnik Rh
- morfologia
- glukoza
- układ krzepnięcia krwi
- fibrynogen
- sód, potas
- w przypadku chorób tarczycy dodatkowo TSH
- w przypadkach chorób układu krążenia-brak przeciwwskazań do zabiegu od kardiologa.
Ostateczna cena zabiegu jest ustalana po konsultacji lekarskiej i zależy od wybranego sposobu znieczulenia, konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych lub stopnia rozległości problemu.
W przypadku konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych, do zabiegu należy doliczyć kwotę 80 zł od każdego wycinka.
Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zgodnie z zaleceniami lekarza. Na życzenie pacjenta jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego- w takim przypadku do ceny zabiegu należy doliczyć kwotę 1500 zł.