Usunięcie endometriozy z blizny

Kobiety po porodzie mogą być narażone na powstawanie zmian chorobowych w postaci endometriozy w obrębie blizny po cesarskim cięciu lub po nacięciu krocza. Objawia się to na przykład zgrubieniem rany i silnymi dolegliwościami bólowymi zmiany, szczególnie w czasie miesiączki. Usunięcie endometriozy z blizny to procedura na którą decyduje się coraz więcej kobiet, chcących odwrócić przykre skutki zabiegu cesarskiego cięcia.

Jak wygląda usunięcie endometriozy z blizny?

Zabieg usunięcia endometriozy z blizny jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i polega na chirurgicznym wycięciu zmian chorobowych. Jeśli doszło do uszkodzenia okolicznych struktur – rekonstruuje się je. Każdorazowo słuszność oraz metodę wykonania zabiegu omawia lekarz z pacjentką w trakcie wizyty kwalifikującej.

Hospitalizacja trwa do 24 godzin, w zależności od samopoczucia pacjentkę wypisuje się do domu najczęściej w dniu zabiegu. W trakcie rekonwalescencji zaleca się szczególną higienę i utrzymanie czystości rany, dodatkowo abstynencję seksualna, a także odpoczynek fizyczny.

Pacjentka po zabiegu nie odczuwa już dyskomfortu związanego z zagnieżdżonym endometrium w bliźnie. Zabieg jest o wiele skuteczniejszą metodą leczenia niż terapia farmaceutyczna, skuteczna tylko w przypadku bardzo małych zmian.

Przygotowanie do zabiegu

 1. Należy zgłosić się do kliniki w  dniu zabiegu około GODZINY PRZED planowanym rozpoczęciem zabiegu NA CZCZO LUB W PRZYPADKACH ZABIEGÓW POPOŁUDNIOWYCH: 6 GODZIN BEZ JEDZENIA I PICIA.
 2. Na 7 dni przed badaniem należy odstawić przyjmowanie jakichkolwiek leków rozrzedzających krew (tj. aspiryna, heparyna, polopiryna, acard itp.).
 3. Należy ogolić miejsce zabiegu.
 4. Maksymalnie 7 dni przed badaniem należy wykonać pakiet badań diagnostycznych takich jak:
  • wynik grupy krwi i czynnik Rh
  • morfologia
  • glukoza
  • układ krzepnięcia krwi
  • fibrynogen
  • sód, potas
  • w przypadku chorób tarczycy dodatkowo TSH
  • w przypadkach chorób układu krążenia – zaświadczenie o braku przeciwwskazań do zabiegu od kardiologa.
 • Usunięcie endometriozy z blizny po nacięciu krocza

  w znieczuleniu ogólnym

 • Usunięcie endometriozy z blizny po cc

  w znieczuleniu ogólnym

Ostateczna cena zabiegu jest ustalana po konsultacji lekarskiej i zależy od wybranego sposobu znieczulenia, konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych lub stopnia rozległości problemu.

W przypadku konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych, do zabiegu należy doliczyć kwotę 80 zł od każdego wycinka.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zgodnie z zaleceniami lekarza. Na życzenie pacjenta jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego- w takim przypadku do ceny zabiegu należy doliczyć kwotę 1500 zł.

Profesjonalne centrum chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej świadcząca usługi na najwyższym poziomie.
Stawiamy na jakość i zadowolenie każdego klienta.
Przyjdź i przekonaj się!

Królewiecka 161/14
54-117 Wrocław
Budynek Blue Park, II piętro

Dane rejestrowe: Siedziba Spółki znajduje się we Wrocławiu.
Spółka zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla Dzielnicy Wrocław Fabryczna,
VI Wydział Gospodarczy KRS 0000488126; W-ce Prezes Zarządu: Maciej Andryszczak;
Wysokość kapitału zakładowego 5000 zł;
NIP: 8992749365 Regon: 022305544 KRS: 0000488126

© Sonokard 2023 Kopiowanie zabronione. Wszystkie prawa zastrzeżone.