Wyłyżeczkowanie kanału
szyjki i jamy macicy

Wyłyżeczkowanie ścian kanału szyjki oraz jamy macicy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologicznych. Choć jego nazwa może przysparzać wielu zmartwień, to zapewniamy, że zabieg ten, jest jedną z najprostszych form wykorzystywanych do oczyszczenia macicy (najczęściej po porodzie lub poronieniu) a także- do diagnostyki wielu schorzeń, jak na przykład nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych, chorób endometrium.

Zabieg łyżeczkowania w znieczuleniu ogólnym polega na pobraniu przez lekarza materiału z kanału szyjki macicy oraz jamy macicy, lub jej całkowitym opróżnieniu. Wszystko to wykonywane jest za pomocą narzędzia przypominającego łyżkę- stąd jego nazwa. Całość trwa zazwyczaj nie dłużej niż pół godziny, a pacjentka jeszcze tego samego dnia może opuścić klinikę.

Najczęstszymi wskazaniami do łyżeczkowania są: oczyszczenie macicy po porodzie lub poronieniu czy diagnostyka krwawień z dróg rodnych (obfitych lub przedłużających się, szczególnie o nieznanej przyczynie).

Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, ostre i nasilone stany zapalne pochwy/sromu czy dróg rodnych. Każdorazowo słuszność wykonania zabiegu jest omawiana z pacjentką w trakcie wizyty kwalifikującej.

Łyżeczkowanie wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego zabieg jest zupełnie bezbolesny, a czas rekonwalescencji nie przekracza tygodnia- właśnie tyle zajmuje endometrium pełna regeneracja. Na czas około 7 dni po zabiegu zalecany jest oszczędny tryb życia- brak intensywnych aktywności czy współżycia.

Przygotowanie do zabiegu

 1. Zgłoszenie się do kliniki w dniu zabiegu około GODZINY PRZED planowanym rozpoczęciem zabiegu NA CZCZO LUB W PRZYPADKACH ZABIEGÓW POPOŁUDNIOWYCH: 6 GODZIN BEZ JEDZENIA I PICIA.
 2. Na 7 dni przed badaniem należy odstawić przyjmowanie jakichkolwiek leków rozrzedzających krew (tj. aspiryna, heparyna, polopiryna, acard itp.).
 3. Należy ogolić miejsce zabiegu;
  na max 7 dni przed badaniem
 4. Należy wykonać pakiet badań diagnostycznych takich jak:
  • wynik grupy krwi i czynnik Rh;
  • morfologia;
  • glukoza;
  • układ krzepnięcia krwi.
 • Wyłyżeczkowanie ścian kanału szyjki i jamy macicy

  w znieczuleniu ogólnym, także w przypadku poronienia - missed abortion

Ostateczna cena zabiegu jest ustalana po konsultacji lekarskiej i zależy od wybranego sposobu znieczulenia, konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych lub stopnia rozległości problemu.

W przypadku konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych, do zabiegu należy doliczyć kwotę 80 zł od każdego wycinka.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zgodnie z zaleceniami lekarza. Na życzenie pacjenta jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego- w takim przypadku do ceny zabiegu należy doliczyć kwotę 1500 zł.

Profesjonalne centrum chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej świadcząca usługi na najwyższym poziomie.
Stawiamy na jakość i zadowolenie każdego klienta.
Przyjdź i przekonaj się!

Królewiecka 161/14
54-117 Wrocław
Budynek Blue Park, II piętro

Dane rejestrowe: Siedziba Spółki znajduje się we Wrocławiu.
Spółka zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla Dzielnicy Wrocław Fabryczna,
VI Wydział Gospodarczy KRS 0000488126; W-ce Prezes Zarządu: Maciej Andryszczak;
Wysokość kapitału zakładowego 5000 zł;
NIP: 8992749365 Regon: 022305544 KRS: 0000488126

© Sonokard 2023 Kopiowanie zabronione. Wszystkie prawa zastrzeżone.