Chirurgia
plastyczna

Chirurgia plastyczna to specjalistyczna dziedzina medycyny, która obejmuje rekonstrukcję, odbudowę lub zmianę ludzkiego ciała. Koncentruje się na poprawie estetycznego wyglądu i/lub funkcji różnych części ciała poprzez zabiegi chirurgiczne. Chirurdzy plastyczni przechodzą intensywne szkolenia, aby zdobyć niezbędne umiejętności i wiedzę zarówno w zakresie kosmetycznych, jak i rekonstrukcyjnych technik chirurgicznych.

chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna obejmuje szeroki zakres zabiegów, ale niektóre z najczęstszych zabiegów są wykonywane na twarzy, piersiach, brzuchu, pośladkach i kończynach dolnych. Oto przegląd najczęstszych procedur w każdym obszarze:

Twarz

Korekcja nosa

Ta procedura, znana również jako plastyka nosa, zmienia kształt lub rekonstruuje nos, aby poprawić jego wygląd lub funkcję.

Lifting twarzy

Lifting twarzy napina i unosi obwisłe tkanki twarzy, zmniejszając widoczność zmarszczek i nadając młodszy kontur twarzy.

Plastyka powiek

Operacja powiek jest wykonywana w celu skorygowania opadających powiek lub usunięcia nadmiaru skóry, tłuszczu lub mięśni z powiek, odmładzając wygląd oczu.

Podnoszenie brwi

Ta procedura podnosi i zmienia położenie brwi, aby zmniejszyć ich zwiotczenie i skorygować zmarszczki na czole.

Otoplastyka

Otoplastyka zmienia kształt i położenie uszu, aby skorygować wystające lub zniekształcone uszy.

Piersi

Powiększanie piersi

Ta procedura polega na umieszczeniu implantów w celu zwiększenia rozmiaru i kształtu piersi.

Redukcja rozmiaru piersi

Znana również jako mammoplastyka redukcyjna, ta operacja usuwa nadmiar tkanki piersi i skóry, aby zmniejszyć rozmiar piersi i złagodzić dyskomfort.

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi (mastopeksja) podnosi i modeluje obwisłe piersi poprzez usunięcie nadmiaru skóry i naprężenie otaczających tkanek.

Brzuch

Abdominoplastyka

Powszechnie znana jako plastyka brzucha, abdominoplastyka usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z brzucha, napina mięśnie brzucha i zapewnia jędrniejszy, bardziej płaski kontur brzucha.

Liposukcja

Liposukcja usuwa nadmiar złogów tłuszczu z określonych obszarów ciała, w tym z brzucha, w celu poprawy kształtu i konturu ciała.

Pośladki

Brazylijski lifting pośladków

Zabieg ten polega na zastosowaniu liposukcji w celu usunięcia tłuszczu z innych obszarów ciała, a następnie wstrzyknięciu tego tłuszczu w pośladki w celu poprawy ich kształtu i objętości.

Powiększanie pośladków

Powiększanie pośladków można również uzyskać za pomocą implantów w celu zwiększenia rozmiaru i poprawy kształtu pośladków.

Kończyny dolne

Lifting ud

Podnoszenie ud usuwa nadmiar skóry i tłuszczu z ud, co skutkuje jędrniejszą i bardziej jędrną górną częścią nóg.

Lifting dolnej części ciała

a kompleksowa procedura usuwa nadmiar skóry i tłuszczu w wielu obszarach dolnej części ciała, w tym na brzuchu, pośladkach, biodrach i udach, zapewniając bardziej wyprofilowany wygląd.

chirurgia plastyczna

Należy zauważyć, że do chirurgii plastycznej należy podchodzić z realistycznymi oczekiwaniami i przeprowadzać ją chirurg plastyczny z certyfikatem zarządu i dużym doświadczeniem w konkretnej procedurze. Sytuacja każdego pacjenta jest wyjątkowa i konieczne jest zindywidualizowane podejście, aby osiągnąć pożądane rezultaty, przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia.