Założenie wkładki domacicznej

Założenie wkładki domacicznej stanowi jedną z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych form antykoncepcji. Wyróżnia się dwa rodzaje wkładek: hormonalną oraz miedzianą. Pierwsza z nich uwalnia progestagen utrzymujący warunki niezdolne do zapłodnienia oraz zagnieżdżenia się zarodka, natomiast druga z nich uwalnia jony miedzi powodujące stan zapalny macicy, co również stanowi barierę dla zapłodnienia. Centrum Medyczne Sonokard oferuje założenie i usunięcie wkładki domacicznej hormonalnej lub miedzianej.

Na jaki rodzaj wkładki domacicznej się zdecydować?

Obydwa rodzaje wkładek są polecane zarówno dla nieródek jak i kobiet już rodzących. Wkładki są wymienne, a ich ,,żywotność” to zazwyczaj – w przypadku hormonalnej – do 8 lat, miedzianej – 5 lat. Co ciekawe, płodność wraca niemalże natychmiast po usunięciu wkładki.

Wkładka hormonalna oprócz swojego działania antykoncepcyjnego może zlikwidować problem bolesnych miesiączek. Prowadzi ona bowiem do znacznego zmniejszenia intensywności miesiączek, a często do całkowitego zahamowania krwawień.

Przeciwwskazaniami do założenia wkładki jest oczywiście rozwijająca się ciąża. Natomiast oprócz tego są to m.in.: choroby nowotworowe dróg rodnych, alergia na miedź, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, nawracające lub aktywne stany zapalne dróg rodnych, czy choroby przenoszone drogą płciową.

Zabieg nie wymaga znieczulenia, jednak u pacjentek o wyjątkowo niskim progu odczuwania bólu można wykonać go w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Każdorazowo słuszność wykonania założenia wkładki jest omawiana z pacjentką w trakcie wizyty kwalifikującej.

Przygotowanie do zabiegu

 1. Należy zgłosić się w planowanym dniu założenia / usunięcia wkładki o określonej godzinie (koniecznie w trakcie trwającej miesiączki).
 2. Na 7 dni przed badaniem należy odstawić przyjmowanie jakichkolwiek leków rozrzedzających krew (tj. aspiryna, heparyna, polopiryna, acard itp.).
 3. Przy założeniu konieczne jest przedstawienie aktualnego wyniku cytologii (nie starsze niż 3 miesiące).
 4. Przyjęcie w dniu zabiegu lub bezpośrednio po nim Doxycyclinum 100mg 2x dziennie 1 tabletka doustnie przez 5 dni – wyłącznie jeśli zlecone przez lekarza.
 5. Około 30-60 minut przed zabiegiem czopka doodbytniczego zawierającego Diclofenac lub zamiennie 2 tabletki Ibuprofen oraz 2 tableteki No-spa.
 • Założenie wkładki domacicznej hormonalnej

  w znieczuleniu miejscowym: MIRENA. KYLEENA

 • Założenie wkładki domacicznej hormonalnej

  w znieczuleniu ogólnym: MIRENA. KYLEENA

 • Założenie wkładki miedzianej

  w znieczuleniu miejscowym

 • Założenie wkładki miedzianej

  w znieczuleniu ogólnym

 • Usunięcie wkładki domacicznej

Ostateczna cena zabiegu jest ustalana po konsultacji lekarskiej i zależy od wybranego sposobu znieczulenia, konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych lub stopnia rozległości problemu.

W przypadku konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych, do zabiegu należy doliczyć kwotę 80 zł od każdego wycinka.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zgodnie z zaleceniami lekarza. Na życzenie pacjenta jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego- w takim przypadku do ceny zabiegu należy doliczyć kwotę 1500 zł.

Profesjonalne centrum chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej świadcząca usługi na najwyższym poziomie.
Stawiamy na jakość i zadowolenie każdego klienta.
Przyjdź i przekonaj się!

Królewiecka 161/14
54-117 Wrocław
Budynek Blue Park, II piętro

Dane rejestrowe: Siedziba Spółki znajduje się we Wrocławiu.
Spółka zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla Dzielnicy Wrocław Fabryczna,
VI Wydział Gospodarczy KRS 0000488126; W-ce Prezes Zarządu: Maciej Andryszczak;
Wysokość kapitału zakładowego 5000 zł;
NIP: 8992749365 Regon: 022305544 KRS: 0000488126

© Sonokard 2023 Kopiowanie zabronione. Wszystkie prawa zastrzeżone.