Labioplastyka warg sromowych

Labioplastyka warg sromowych to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Zbyt duże wargi sromowe mogą stanowić nie lada wyzwanie w codziennym komforcie życia wielu kobiet. Często ich rozmiar jest podyktowany genetycznie, ale też wraz z wiekiem, przebytymi chorobami, przyjmowanymi lekami czy po porodach ich wygląd może się zmieniać. Mogą stać się niesymetryczne lub zbyt duże. To może powodować obtarcia i ból podczas aktywności fizycznych czy częstsze infekcje intymne, ale też nierzadko skutkuje obniżeniem samooceny i unikania sfery seksualnej. Labioplastyka warg sromowych polega na laserowym wycięciu nadmiaru skóry na wargach sromowych, co skutkuje ich zmniejszeniem i poprawą wyglądu.

Każdorazowo słuszność oraz sposób wykonania zabiegu czy znieczulenia ocenia się przy wizycie kwalifikującej. Do najczęstszych przeciwwskazań należą stany zapalne pochwy lub sromu, infekcje, a także czas trwania miesiączki czy ciąża.

Jak wygląda zabieg labioplastyki warg sromowych?

Labioplastyka trwa około 90 minut i wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas hospitalizacji wynosi do 24 godzin. Stosuje się tutaj szwy wchłanialne, a blizna po zabiegu zanika po około 6 miesiącach.

Czas rekonwalescencji wynosi około 4-6 tygodni. W tym okresie zaleca się szczególną dbałość o higienę okolic krocza, unikanie intensywnej aktywności fizycznej oraz wstrzemięźliwość seksualną.

Labioplastyka warg sromowych może pomóc w poprawie jakości życia codziennego, poprawić samoocenę kobiety jak i zmniejszyć częstotliwość występowania infekcji intymnych.

Przygotowanie do zabiegu

 1. Zgłoszenie się do kliniki planowanego dnia na około 40 minut przed planowanym rozpoczęciem zabiegu NA CZCZO, a jeśli zabieg wykonywany jest po południu – CO NAJMNIEJ 6 GODZIN BEZ JEDZENIA I PICIA (nie dotyczy zabiegów w znieczuleniu miejscowym).
 2. Należy ogolić miejsce zabiegu.
 3. Na 7 dni należy odstawić leki rozrzedzające krew (acard, polocard, polopiryna, aspiryna itp.).
 4. Na max 7 dni przed badaniem należy wykonać pakiet badań diagnostycznych takich jak:
  • wynik grupy krwi i czynnik Rh
  • morfologia
  • glukoza
  • układ krzepnięcia krwi
  • fibrynogen
  • sód, potas
  • w przypadku chorób tarczycy dodatkowo TSH
  • w przypadkach chorób układu krążenia-brak przeciwwskazań do zabiegu od kardiologa.
 • Labioplastyka warg sromowych obustronna

  w znieczuleniu miejscowym

 • Labioplastyka warg sromowych obustronna

  w znieczuleniu ogólnym

 • Labioplastyka warg sromowych jednostronna

  w znieczuleniu miejscowym

 • Labioplastyka warg sromowych jednostronna

  w znieczuleniu ogólnym

Ostateczna cena zabiegu jest ustalana po konsultacji lekarskiej i zależy od wybranego sposobu znieczulenia, konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych lub stopnia rozległości problemu.

W przypadku konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych, do zabiegu należy doliczyć kwotę 80 zł od każdego wycinka.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zgodnie z zaleceniami lekarza. Na życzenie pacjenta jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego- w takim przypadku do ceny zabiegu należy doliczyć kwotę 1500 zł.

Profesjonalne centrum chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej świadcząca usługi na najwyższym poziomie.
Stawiamy na jakość i zadowolenie każdego klienta.
Przyjdź i przekonaj się!

Królewiecka 161/14
54-117 Wrocław
Budynek Blue Park, II piętro

Dane rejestrowe: Siedziba Spółki znajduje się we Wrocławiu.
Spółka zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla Dzielnicy Wrocław Fabryczna,
VI Wydział Gospodarczy KRS 0000488126; W-ce Prezes Zarządu: Maciej Andryszczak;
Wysokość kapitału zakładowego 5000 zł;
NIP: 8992749365 Regon: 022305544 KRS: 0000488126

© Sonokard 2023 Kopiowanie zabronione. Wszystkie prawa zastrzeżone.