Korekta zestarzałego pęknięcia krocza
Zabiegi ginekologii estetycznej
Pęknięcie lub nacięcie krocza występuje najczęściej w trakcie porodu, ale nie tylko. Może się to wydarzyć nawet w trakcie nadmiernego wysiłku fizycznego. Przy zastarzałej ranie mogą wystąpić nieestetycznie wyglądające zrosty nierzadko powodujące ból podczas chodzenia czy wstawania. Dodatkowo może wystąpić problem z nietrzymaniem moczu, a także dyskomfort w trakcie aktywności seksualnej. Pomoc może nieść nam korekta zestarzałego pęknięcia krocza.
Na czym polega korekta zestarzałego pęknięcia krocza?
Zabieg korekty zastarzałego pęknięcia lub nacięcia krocza wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega na odtworzeniu wyglądu krocza sprzed porodu. Czas hospitalizacji wynosi do 24 godzin. W zależności od stopnia zaawansowania pęknięcia proponuje się optymalne oraz jak najlepsze rozwiązanie problemu podczas rozmowy kwalifikującej do zabiegu. W zależności od zmian jakie nastąpiły po porodzie, głównym zadaniem specjalistów jest podszycie mięśni krocza, a także usunięcie nadmiaru błony śluzowej pochwy. To wszystko skutkuje nie tylko poprawą wyglądu pochwy ale także pomaga w utrzymaniu codziennej higieny oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia zakażeń.
Czas rekonwalescencji wynosi około tygodnia, a w tym czasie szwy wchłanialne gwarantują komfort, bez konieczności ich ściągania. Zaleca się wstrzemięźliwość seksualną na okres całkowitego wygojenia rany czyli około 6 tygodni a także szczególną higienę okolic krocza. Efekt zabiegu jest trwały i nie wymaga powtarzania.
Przygotowanie do zabiegu
- Zgłoszenie się do kliniki planowanego dnia na około 40 minut przed planowanym rozpoczęciem zabiegu NA CZCZO, a jeśli zabieg wykonywany jest po południu – CO NAJMNIEJ 6 GODZIN BEZ JEDZENIA I PICIA (nie dotyczy zabiegów w znieczuleniu miejscowym).
- Należy ogolić miejsce zabiegu.
- Na 7 dni należy odstawić leki rozrzedzające krew (acard, polocard, polopiryna, aspiryna itp.).
- Na max 7 dni przed badaniem należy wykonać pakiet badań diagnostycznych takich jak:
- wynik grupy krwi i czynnik Rh
- morfologia
- glukoza
- układ krzepnięcia krwi
- fibrynogen
- sód, potas
- w przypadku chorób tarczycy dodatkowo TSH
- w przypadkach chorób układu krążenia-brak przeciwwskazań do zabiegu od kardiologa.
Ostateczna cena zabiegu jest ustalana po konsultacji lekarskiej i zależy od wybranego sposobu znieczulenia, konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych lub stopnia rozległości problemu.
W przypadku konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych, do zabiegu należy doliczyć kwotę 80 zł od każdego wycinka.
Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zgodnie z zaleceniami lekarza. Na życzenie pacjenta jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego- w takim przypadku do ceny zabiegu należy doliczyć kwotę 1500 zł.