Labioplastyka warg sromowych
Zabiegi ginekologii estetycznej
Labioplastyka warg sromowych to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Zbyt duże wargi sromowe mogą stanowić nie lada wyzwanie w codziennym komforcie życia wielu kobiet. Często ich rozmiar jest podyktowany genetycznie, ale też wraz z wiekiem, przebytymi chorobami, przyjmowanymi lekami czy po porodach ich wygląd może się zmieniać. Mogą stać się niesymetryczne lub zbyt duże. To może powodować obtarcia i ból podczas aktywności fizycznych czy częstsze infekcje intymne, ale też nierzadko skutkuje obniżeniem samooceny i unikania sfery seksualnej. Labioplastyka warg sromowych polega na laserowym wycięciu nadmiaru skóry na wargach sromowych, co skutkuje ich zmniejszeniem i poprawą wyglądu.
Każdorazowo słuszność oraz sposób wykonania zabiegu czy znieczulenia ocenia się przy wizycie kwalifikującej. Do najczęstszych przeciwwskazań należą stany zapalne pochwy lub sromu, infekcje, a także czas trwania miesiączki czy ciąża.
Jak wygląda zabieg labioplastyki warg sromowych?
Labioplastyka trwa około 90 minut i wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Czas hospitalizacji wynosi do 24 godzin. Stosuje się tutaj szwy wchłanialne, a blizna po zabiegu zanika po około 6 miesiącach.
Czas rekonwalescencji wynosi około 4-6 tygodni. W tym okresie zaleca się szczególną dbałość o higienę okolic krocza, unikanie intensywnej aktywności fizycznej oraz wstrzemięźliwość seksualną.
Labioplastyka warg sromowych może pomóc w poprawie jakości życia codziennego, poprawić samoocenę kobiety jak i zmniejszyć częstotliwość występowania infekcji intymnych.
Przygotowanie do zabiegu
- Zgłoszenie się do kliniki planowanego dnia na około 40 minut przed planowanym rozpoczęciem zabiegu NA CZCZO, a jeśli zabieg wykonywany jest po południu – CO NAJMNIEJ 6 GODZIN BEZ JEDZENIA I PICIA (nie dotyczy zabiegów w znieczuleniu miejscowym).
- Należy ogolić miejsce zabiegu.
- Na 7 dni należy odstawić leki rozrzedzające krew (acard, polocard, polopiryna, aspiryna itp.).
- Na max 7 dni przed badaniem należy wykonać pakiet badań diagnostycznych takich jak:
- wynik grupy krwi i czynnik Rh
- morfologia
- glukoza
- układ krzepnięcia krwi
- fibrynogen
- sód, potas
- w przypadku chorób tarczycy dodatkowo TSH
- w przypadkach chorób układu krążenia-brak przeciwwskazań do zabiegu od kardiologa.
Ostateczna cena zabiegu jest ustalana po konsultacji lekarskiej i zależy od wybranego sposobu znieczulenia, konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych lub stopnia rozległości problemu.
W przypadku konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych, do zabiegu należy doliczyć kwotę 80 zł od każdego wycinka.
Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zgodnie z zaleceniami lekarza. Na życzenie pacjenta jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego- w takim przypadku do ceny zabiegu należy doliczyć kwotę 1500 zł.