Plastyka tylnej ściany pochwy i krocza
Zabiegi ginekologii estetycznej
Kobieta po porodzie nierzadko zmuszona jest do odczuwania przykrych skutków wynikających z ogromnego wysiłku, jakiego musiał podjąć się organizm. I choć wiele z defektów z czasem zanika, to niektóre z nich mogą pozostać i spędzać sen z powiek wielu mamom. W celu poprawy wyglądu oraz elastyczności pochwy Centrum Sonokard oferuje między innymi zabieg plastyki tylnej ściany pochwy i krocza.
Na czym polega plastyka tylnej ściany pochwy i krocza?
Plastyka tylnej ściany pochwy i krocza to procedura mająca na celu m.in uelastycznienie pochwy. Jego zastosowania są dość obszerne a do głównych należy poprawa doznań seksualnych, czy poprawa warunków higieny okolic krocza.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, podpajęczynówkowym lub krótkotrwałym dożylnym (w zależności od rozległości zabiegu) i polega na przecięciu tylnej ściany pochwy, tym samym wycięcia części tkanek. Dodatkowo zszywa się ranę w taki sposób, by zbliżyć do siebie mięśnie dna miednicy i uzyskać odpowiedni kształt pochwy. Całość zabiegu trwa około godziny.
Każdorazowo zasadność wykonania zabiegu jest oceniana w trakcie wizyty kwalifikującej. Do najczęstszych przeciwwskazań do zabiegu należą stany zapalne pochwy lub sromu, nowotwory, ciąża lub okres połogu.
Kobieta po zabiegu przebywa w klinice kilka godzin, nie dłużej niż 1 dzień, a następnie czas rekonwalescencji przechodzi w domu. Trwa on mniej więcej 6 tygodni. W tym czasie zaleca się wstrzemięźliwość seksualną, oszczędny tryb życia oraz odpowiednia higiena krocza.
Zabieg plastyki tylnej ściany pochwy i krocza dla wielu daje możliwość wzmocnienia mięśni dna miednicy, a także przywrócenie dawnego wyglądu okolic intymnych sprzed porodu. Dobre samopoczucie mamy to dobre samopoczucie dziecka.
Jak wyglada przygotowanie do zabiegu?
- Zgłoszenie się do kliniki planowanego dnia na około 40 minut przed planowanym rozpoczęciem zabiegu
należy być NA CZCZO, a jeśli zabieg wykonywany jest po południu – CO NAJMNIEJ 6 GODZIN BEZ JEDZENIA I PICIA (nie dotyczy zabiegów w znieczuleniu miejscowym). - Należy ogolić miejsce zabiegu.
- Na 7 dni należy odstawić leki rozrzedzające krew (acard, polocard, polopiryna, aspiryna itp.)
- Na max 7 dni przed badaniem należy wykonać pakiet badań diagnostycznych takich jak:
- wynik grupy krwi i czynnik Rh
- morfologia
- glukoza
- układ krzepnięcia krwi
- fibrynogen
- sód, potas
- w przypadku chorób tarczycy dodatkowo TSH
- w przypadkach chorób układu krążenia – zaświadczenie od kardiologa o braku przeciwwskazań do zabiegu
Ostateczna cena zabiegu jest ustalana po konsultacji lekarskiej i zależy od wybranego sposobu znieczulenia, konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych lub stopnia rozległości problemu.
W przypadku konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych, do zabiegu należy doliczyć kwotę 80 zł od każdego wycinka.
Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zgodnie z zaleceniami lekarza. Na życzenie pacjenta jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego- w takim przypadku do ceny zabiegu należy doliczyć kwotę 1500 zł.