Biopsja endometrium

W celu diagnostyki chorób endometrium oraz chęci pomocy parom nieskutecznie starającym się o dziecko, bardzo często poleca się zabieg biopsji endometrium. W pierwszym przypadku jest on wykonywany w celach diagnostycznych, natomiast w drugim może dać zwiększone szanse na implantację zarodka w jamie macicy.

Zabieg biopsji endometrium trwa dosłownie kilka minut i polega na pobraniu próbki ze ścianek endometrium specjalną rurką. Materiał zostaje wysłany do badań histopatologicznych, które pozwolą na dokładną diagnozę schorzenia m.in. przerostu endometrium, endometriozy czy krwawień z dróg rodnych. Oprócz tego, przy pobieraniu materiału ,,uszkadzana jest” w kontrolowanych warunkach część ścianki macicy, która następnie regeneruję się- poprawiając receptywność endometrium. To pozwala na zwiększenie szansy na zagnieżdżenie się w nim zarodka.

Biopsję wykonuje się w tzw. fazie lutealnej- czyli zaraz po owulacji, ale przed miesiączką. Ten czas pozwoli na jak najbardziej efektywne odbudowanie się endometrium.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a każdorazowo słuszność wykonania zabiegu jest omawiana z pacjentką w trakcie wizyty kwalifikującej.

Cała procedura nie trwa dłużej niż kilka minut, a pacjentka jeszcze tego samego dnia opuszcza klinikę.

Przygotowanie do zabiegu:

  • zgłoszenie się w dniu planowanego zabiegu o wyznaczonej godzinie;
  • na 7 dni przed zabiegiem nie należy stosować żadnych leków dopochwowych ani tamponów;
  • na 7 dni przed badaniem należy odstawić przyjmowanie jakichkolwiek leków rozrzedzających krew (tj. aspiryna, heparyna, polopiryna, acard itp.).
  • Biopsja endometrium (jamy macicy) i kanału szyjki macicy

    w znieczuleniu miejscowym, cena zawiera koszt podstawowego badania histopatologicznego

Ostateczna cena zabiegu jest ustalana po konsultacji lekarskiej i zależy od wybranego sposobu znieczulenia, konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych lub stopnia rozległości problemu.

W przypadku konieczności pobrania wycinków do badań histopatologicznych, do zabiegu należy doliczyć kwotę 80 zł od każdego wycinka.

Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym zgodnie z zaleceniami lekarza. Na życzenie pacjenta jest możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego- w takim przypadku do ceny zabiegu należy doliczyć kwotę 1500 zł.

Profesjonalne centrum chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej świadcząca usługi na najwyższym poziomie.
Stawiamy na jakość i zadowolenie każdego klienta.
Przyjdź i przekonaj się!

Królewiecka 161/14
54-117 Wrocław
Budynek Blue Park, II piętro

Dane rejestrowe: Siedziba Spółki znajduje się we Wrocławiu.
Spółka zarejestrowana jest w Sądzie Rejonowym dla Dzielnicy Wrocław Fabryczna,
VI Wydział Gospodarczy KRS 0000488126; W-ce Prezes Zarządu: Maciej Andryszczak;
Wysokość kapitału zakładowego 5000 zł;
NIP: 8992749365 Regon: 022305544 KRS: 0000488126

© Sonokard 2023 Kopiowanie zabronione. Wszystkie prawa zastrzeżone.